fbpx

Notícies d'Alacant i província

dimecres, 29 juny 2022

La província acull este cap de setmana les semifinals del play off d'ascens a Primera

El CF La Nucía, el CD Eldense i l'Hèrcules CF, entre els 20 equips que es juguen la promoció de categoria.

Gràcies al treball conjunt de la Diputació d'Alacant i la Reial Federació Espanyola de Futbol, la província serà escenari este cap de setmana dels partits corresponents al play-off d'ascens a Primera RFEF i del Torneig per la Permanència de Segona RFEF.

- Publicitat -

En total es disputaran una dotzena de partits i els estadis que acolliran els partits seran el Rico Pérez -Alacant-, l'Olímpic Camilo Cano -La Nucía-, la Ciutat Esportiva Camilo Cano -La Nucía-, El Collao -Alcoi-, el Nou Pepico Amat -Elda- i el Guillermo Amor -Benidorm-. El CF La Nucia, el CD Eldense i l'Hèrcules CF, entre els equips alacantins que es juguen l'ascens.

“El compromís de la Diputació amb el futbol alacantí és absolut i per això hem apostat per este play-off”, ha indicat Cano, qui s'ha mostrat confiat que algun dels tres clubs de la província que disputen el torneig pujarà de categoria.

- Publicitat -

Els partits de la semifinal del 'play-off-d'ascens a Primera RFEF que es disputaran a terres alacantines entre el dissabte 21 de maig i el diumenge 22 de maig són deu.

El dissabte 21 de maig es disputaran els següents partits:

· RCD Espanyol de Barcelona B – Arenas Club. 19:30 h. Ciutat Esportiva Camilo Cano de La Nucía

· Sestao River Club – Club Lleida Esportiu. 19:30 h. Estadi Nou Pepico Amat d'Elda

· CF La Nucia – CD Coria. 21.30h. Estadi Guillermo Amor de Benidorm.

· AD Unión Adarve - Hèrcules d'Alacant CF. 21.30h. Estadi José Rico Pérez d'Alacant.

· AD Mèrida – CD Palència Crist Atlètic. 21:30h. El Collao d'Alcoi

Les trobades del diumenge 22 de maig seran:

· Real Múrcia CF – Rayo Cantabria. 19:30 h. José Rico Pérez d'Alacant

· Real Societat de Futbol C – CD Eldense. 19:30h Guillermo Amor de Benidorm

· SCR Penya Esportiva – Coruxo FC. 19:30 h. Ciutat Esportiva Camilo Cano de La Nucía

· CDA Navalcarnero – AD Ceuta FC. 19:30 h. El Collao d'Alcoi

· CP Cacereño – CD Terol. 19:30 h. Nou Pepico Amat d'Elda

Els equips que guanyin les semifinals disputaran el proper cap de setmana del 28 i 29 maig, també a Alacant, les finals que determinaran que cinc clubs pugen a Primera RFEF.

D'altra banda, s'enfrontaran al Torneig per la Permanència a Segona RFEF el diumenge 22 de maig a les 12.00 hores:

· CD Don Benito – Àguiles FC. Ciutat Esportiva Camilo Cano de La Nucía

· Cerdanyol del Vallès FC – Gimnàstica Segoviana CF. Nou Pepico Amat Elda

ValenciàEspañol