fbpx

Sant Vicent del Raspeig presumeix dels seus esportistes

Sant Vicent del Raspeig celebrava ahir a la tarda la seua XXI Gala de l'Esport, en què es va reconèixer el treball dels seus esportistes.

Sant Vicent del Raspeig homenatjava ahir a la tarda els seus esportistes. Vam veure sobre l'escenari nominats i guanyadors que ja han arribat a dalt de tot, i joves promeses que lluiten per aconseguir-ho.

Des de les 19h, el Cinema L'Esperança acollia esta XXI Gala de l'Esport que, malauradament, no es va poder celebrar l'any passat per la situació pandèmica.

Una gala que, a pesar de di haver estat difícil d'organitzar, va ser tot un èxit i diferent de la d'anys anteriors. Els assistents van poder gaudir, a més dels moments màgics d'obrir el sobre i descobrir el guanyador, d'actuacions de música, ball, i vídeos en què els esportistes sanvicenteros eren els protagonistes.

els periodistes Cèsar Ponce y Arena Garcia van ser els encarregats de presentar i dirigir esta gala tan important per a la regidoria d'Esports i el mateix Ajuntament de Sant Vicent, en reconeixement al treball, esforç i dedicació dels seus esportistes.

Descobreix els guanyadors de la gala

  • Menció, a títol pòstum: Alfonso Agulló.
  • Menció al Foment De l'esport a Mitjans de comunicació: TV San Vicente
  • Menció a la Justícia Esportiva: Joan Avellán
  • Premi Millor Esportista Veterà/ària: Luis Ortíz (Futbolista)
  • Premi Millor Coordinació Esportiva: Miguel Ángel Cobo (Innovador en entrenaments per a ciclistes durant el confinament)
  • Premi Millor Esportista amb Diversitat Masculí: Juan Antonio Sepulcre (Kata)
  • Menció Patrocini i Col·laboració amb l'Esport: Universitat d'Alacant
  • Menció Especial Fair Play: Club Esportiu Adesavi pel seu lema: 'Cultura de l'esforç'
  • Menció a l'Esportista al Medi Natural: Pilar Mahamud (Corredora de fons). Va fer entrega del premi Toni García, runner que va anunciar un repte de 250Km en 5 dies, a Costa Rica. Allà només hi aniran 50 corredors, i el sanvicentero representarà Espanya en una de les carreres més dures del món, pel càncer infantil.
  • Menció Igualtat a l'Esport: Club Rítmica San Vicente, equip mixt.
  • Premi Millor Dirigent: Rafa Beviá (Jove San Vicente).
  • Premi Millor Àrbitre: Ana López (Taekwondo).
  • Premi Millor Tècnic Esportiu: Carlos Giménez (Kárate).
  • Premi Millor Equip Masculí: CP Patín Raspeig
  • Premi Millor Equip Femení: Club Petanca San Vicente
  • Premi Millor Tècnic Esportiu de Pedrera: Víctor Manuel Fuentes (Natació)
  • Menció Especial Trajectòria Esportiva: Enrique García, per la seua dedicació al futbol de Sant Vicent.
  • Menció al Foment de l'Esport Femení: Melania Llopis (Gimnàstica rítmica)
  • Premi Millor Esportista Masculí d'Esports Col·lectius: Pedro Arques (Hoquei Sala)
  • Premi Millor Esportista Femení d'Esports Col·lectius: Isabel Pérez (Hoquei)
  • Premi Millor Esportista Promesa Masculí: Daniel Olgado (Motociclisme)
  • Premi Millor Esportista Promesa Femení: Sofia Guinea (Halterofília)
  • Premi Millor Esportista Sanvicentero 2020: Alejandro Martínez Chorro (Ciclisme)
  • Premi Millor Esportista Sanvicentera 2020: Loli Pastor (Tir a hèlix)

CatalanSpanish